Víkend PAS

,
14. září 2022
čtení na 2 min.

Ve dnech 2.-4.9.2022 proběhl další víkend pro autistické rodiny, jehož téma znělo: „Tvoříme vztahy hrou“

Setkání proběhlo v Klášteře benediktinek na Bílé Hoře – opatství Venio. Děti i dospělý měli opět nachystaný bohatý program. V sobotu muzikoterapie, hasiči, policie, záchranka, minikoncert slečny Báry Brodníčkové, terapie tvořením (edukativní stavebnice a omalovávání). V neděli dopoledne byly děti s asistentkami a rodiče si užili setkání s poezií a hudbou s názvem „Obyčejné lidství“ v klášterní kapličce.

Pár vybraných vět ze zpětných vazeb:

“Jako vždy spokojenost s asistencí. Vědomí, že se můžeme spolehnout na to, že dětem bude fajn, nám umožňuje si užít program pro rodiče mnohem víc.”

“Nejvíc se mi líbilo: setkání s lidmi, kteří nejlépe na světě rozumí autismu! Dcera šla po dlouhé době do restaurace a teď vím, že takovou akci zvládne. Užili jsme si i muzikoterapii.”

“Je mi tu vždy fajn. Děkuju za možnost prožít to nadšení všech lektorů, všech aktivit.”

“Program byl parádní - milý, nabitý, ale i odpočívací, hravý a tvořivý.”

“Nejvíc se nám líbila muzikoterapie, lidský přístup a profesionalita hasičů, zdravotníků a policie, a hravé tvoření.”

“Rádi bychom jeli zase - vždycky, kdykoli a moc rádi kvůli prima partě.”

Budeme se těšit opět na další setkání :-)))