CHCI POMOCI

ON-LINE víkend pro autistické rodiny

,
02. března 2023
čtení na 2 min.

17.-19.2. proběhl pod vedením Ernesta a Barbory Chuecos další on-line víkend pro autistické rodiny.

Téma víkendu: Komunikace, socializace a osamostatňování dětí na autistickém spektru
Lektor: Linda Cecavová (sobotní workshop)

Po každém víkendu je pro nás také velice důležitá zpětná vazba, abychom věděli, kde můžeme dále pomoci, nejpalčivější témata, poznatky, podněty a mnoho dalšího. Děkujeme a přikládáme pár vět od rodičů, které zazněly na závěr akce při sdíleném kolečku.  

- Je to tady pro mě čistá radost. Jste pro mě jako druhá rodina, cítím se tu pochopena a vždy se tu hodně nasměju. Poprvé vůbec jsem doma využívala odlehčovací službu a syn byl naprosto nadšený.

- Mě tahle setkání totálně změnila - změnilo mi to přístup k synovi i náhled na život celkově. Dřív jsem byla na všechno sama, teď mám vás.


- Odnesla jsem si konkrétní praktické tipy napasované na moje dítě. Líbilo se mi i poslouchat rady a doporučení ohledně problémů jiných dětí, v budoucnu se mi to bude určitě hodit.

- Výhodou online víkendů je, že se mohou zapojit i ti, kteří by na fyzický víkend nejeli, včetně partnerů, sourozenců a účastnilo se i několik domácích mazlíčků 🙂 Kromě workshopu určeného pro rodiče a sdílení, byl opakovaně vytvářen i prostor pro děti, které nám ochotně ukazovaly svoje oblíbené hračky, povídaly si s námi i mezi sebou a dvakrát nám i jedna naše slečna krásně zazpívala. Navzdory online prostředí jsme si tedy odnesli rozmanité zážitky. Kromě výborných konkrétních tipů od Lindy Cecavové, která světu autismu skvěle rozumí, bylo velmi cenné i vzájemné sdílení mezi rodiči.

Top heartmagnifiercrosschevron-down