CHCI POMOCI

Pomáháme ukrajinským uprchlíkům

,
13. července 2022
čtení na 2 min.
štítky: ,

První uprchlické rodiny mladých maminek s dětmi z Ukrajiny jsme přivítali v Domě rodin ve Smečně 8. března 2022.

Dům čekala řada narychlo domluvených úprav a změn, aby co nejvíce vyhovoval potřebám nových nájemníků. Vznikly zde další dvě nové plně vybavené kuchyňky, prádelna se sušárnou, sklad potravin a na každém podlaží byly umístěny nové vysavače a úklidové prostředky. Nástěnky se přeměnily na informační tabule.

Během prvního měsíce pobytu jsme novým rodinám poskytli hlavně psychickou pomoc a stravu. Poté se již rodiny zapojily do běžného života a přijaly Dům rodin jako své nový dočasný domov.

 Dům rodin nabídl azyl již 55 osobám. V současné době máme ubytovaných 35 osob – z toho 18 dospělých a 17 dětí.

Za velký úspěch považujeme zapojení dětí do vzdělávacího systému našeho školství. V Domě rodin nabízíme maminkám i kurzy výuky českého jazyka, aby se lépe mohly integrovat do naší společnosti. Vše se snažíme vždy operativně přizpůsobit aktuálním potřebám. I pro nás – zaměstnance Domu rodin - jsou některé situace emočně velmi náročné. Věříme, že se maminky budou moci brzy vrátit ke svým rodinám na Ukrajinu.

Velké poděkování za finanční i věcnou podporu patří:

Potravinová banka Džbánsko, z.s.

firmě Zoko, spol. s.r.o.

Člověk v tísni,o.p.s.

manželé Petr a Zuzana Janouškovi

Dále chceme poděkovat dalším dárcům, kteří velmi rychle na naši potřebu pomáhat zareagovali, někteří přinesli květiny, potraviny, oblečení a nejnutnější potřeby pro děti.

Top heartmagnifiercrosschevron-down