Mgr. Monika Červenková

Pozice:
poradkyně rané péče

V Kolpingově rodině Smečno pracuje od října roku 2021 jako poradkyně rané péče pro oblast Moravu. Podstatnou část své pracovní kariéry v minulosti věnovala osobám s mentálním postižením. Získala zkušenosti s ohroženými a soc. vyloučenými rodinami a aktivně napomáhala ke snižování rizik výchovnou a volnočasovou činností.

V roce 2020 získala vysokoškolské vzdělání ve studijním oboru Specializace v pedagogice, Aplikovaná psychologie, Sociální pedagogika a sociální práce.

Jako vedoucí denního stacionáře Domino, Klíč – centra sociálních služeb, plánovala a realizovala poskytování sociální služby, vedla tým sociálních pracovníků a pracovníků v sociální péči, koordinovala a kontrolovala práci podřízených zaměstnanců. Aktivně se podílela na vytváření směrnic a standardů společnosti. Zodpovídala za úroveň a kvalitu poskytovaných činností a zajišťovala spolupráci s třetími subjekty.

Při práci poradkyně rané péče jí pomáhá znalost AAK (alternativní a augmentativní komunikace), kterou může aplikovat u dětí s komunikačními specifiky.

Věří, že její schopnosti, vzdělání a dosavadní zkušenosti budou pro ranou péči i rodiny s dětmi přínosem.

Top heartmagnifiercrosschevron-downchevron-left