CHCI POMOCI

Víkend v Domě rodin s rodinami dětí s poruchou autistického spektra 15.-17.3.2024

, ,
22. března 2024
čtení na 2 min.

15.-17.3. proběhl první letošní víkend pro rodiny dětí s poruchou autistického spektra v Domě rodin.

Víkendu se účastnilo sedm rodin, kdy jedna s námi byla poprvé a dvě podruhé. Páteční večer započal výtvarným tvořením a děti s rodiči si mohli vyrobit měnící obrázky. V sobotu je čekala workshop s Michalem Roškaňukem na téma „Vnímání, stres, autistická krize. Osvědčená muzikoterapie s Honzou Sokolem rodiny tak spojila, že večer zakončily tancem. Skvělý byl ohýnek a “vaječina”, kterou iniciovala rodina z Moravy jako jarní zvyk. V neděli jsme byli moc spokojeni s exkurzí na letiště. Vyvstalo pár výzev (někdo nechtěl náramek na ruku, někdo měl těžkosti při kontrole na letišti, někdo nám chtěl vyběhnout z ohrádky na letišti ven) - trochu jsme se zapotili, ale vše jsme nakonec hezky zvládli a děti mají úplně nové zážitky. Rodiny nám děkuji za pečování a skvělý přístup pečovatelek.

Zpětné vazby:
Nová maminka:
“Vše bylo super. Nejvíc se mi líbil milý přístup všech, rady, odpočinek. Na 1000 % bychom se rádi účastnili znovu.”

Maminka, která jezdí několik let:
“Děti se na sebe těší a díky opakovanému pobytu se zde cítí bezpečně, znají prostředí a mohou si tak díky tomu odpočinout i od svých rodičů :-). Všechny aktivity a všichni lektoři byli skvělí. V našem regionu není podobná možnost, takže stále máme i opakovaně z čeho čerpat. Jsem vděčná, že se můžeme setkávat s dalšími rodinami.”

“Exkurze na letiště byla super – možnost dostat se na místa, kam se běžně nedá. Pro děti možnost zažít letiště ve větším klidu než při běžném cestování, možnost “tréninku” na ostré cesty.

Od rodiny, která tu byla podruhé a jezdí až z Frýdku Místku:
“Vše bylo úžasné – program, workshop, návštěva letiště, vaječina. Moc pěkné, prostorné, chráněné ubytování, pokoje perfektně zařízené. Naprostá spokojenost s asistentkou, Eirini byla úžasná a vstřícná.”

Galerie
Top heartmagnifiercrosschevron-down